Trudno wyobrazić sobie place budowy bez widoku ciężkich pojazdów. Wywrotki, dźwigi, platformy i betoniarki codziennie udowadniają, że wytrzymałość to najważniejsza cecha pojazdów zatrudnionych w budowlance. Setki ton przeładowanych materiałów, różne rodzaje pokonywanej nawierzchni, praca niemalże bez przerwy i w trudnych warunkach atmosferycznych wymaga najlepszych aut. Transport budowlany zatrudnia prawdziwe „woły robocze”. Jaki pojazd wytrzyma dziesiątki kursów dziennie i poradzi sobie z ogromnym obciążeniem? Jaka ciężarówka do transportu budowlanego? Sprawdźmy!
Jaka ciężarówka jest najlepsza?
Na rynku dostępnych jest wiele modeli aut, których przeznaczeniem jest transport budowlany. Dobór odpowiednich pojazdów, które zostały stworzone specjalnie pod przewóz materiałów budowlanych to klucz do sukcesu przedsiębiorstwa. Przewoźnicy mogą wybierać spośród wielu rodzajów aut. Ciężarówka do transportu budowlanego może różnić się zastosowaniem, możliwościami i wyposażeniem od innych pojazdów wykorzystywanych na budowie. Jednak to, co wspólne dla tego segmentu to zwiększona wytrzymałość oraz imponujące zdolności do przewożenia, ciągnięcia, podnoszenia i holowania ciężkich ładunków. Wśród marek najchętniej wybieranych przez kierowców znajdują się nowe samochody ciężarowe Mercedes. Auta do transportu budowlanego tej marki kupisz w MB Poznań. Sprawdź ofertę już dziś.
Na co zwrócić uwagę przy zakupie ciężarówki?
Najważniejsza jest jakość wykonania. Transport budowlany potrzebuje niezawodnych pojazdów, które wytrzymują ciężką pracę w trudnych warunkach. Z tego powodu odpadają plastikowe kabiny i elementy z włókna szklanego. Konstrukcja aut powinna być stalowa, bo zapobiega to uszkodzeniom pojazdu podczas pracy. Niezbędna solidność musi być połączona z oszczędną eksploatacją. Im niższe zużycie paliwa, tym lepiej. Ciężarówka do transportu budowlanego powinna być wyposażona w takie udogodnienia, jak kamery-lusterka, czy wskaźnik zużycia okładzin hamulcowych. Muszą to być przede wszystkim pojazdy gwarantujące bezpieczeństwo i stosunkowo niedrogie w użytkowaniu. Te cechy wykazują zwłaszcza pojazdy marki Mercedes do transportu budowlanego, jak np. Acors.
Mercedes Acors – najlepsze ciężarówki na rynku
Oczekiwania przewoźników i budowlańców najlepiej spełnia ciężarówka Mercedes Acors. To odświeżony model pojazdów, które są przeznaczone do wykonywania najcięższych zadań, jak przewóz materiałów budowlanych. Linia Acors obejmuje ciągniki siodłowe, platformy, betoniarki, a także ciężkie wywrotki. Auta posiadają napęd na wszystkie koła i odznaczają się wyjątkową wytrzymałością. Tym samym są w stanie sprostać dosłownie wszystkim wyzwaniom, które stawia współczesny transport budowlany. Mocny silnik, wysoka jakość wykonania i funkcjonalność to podstawowe cechy ciężarówek Mercedes, które decydują o ich użyteczności. Ich wszechstronność sprawia jednak, że nie są to pojazdy tanie. Używane samochody ciężarowe Mercedes z MB Poznań to najlepszy wybór dla osób, które chcą rozbudować flotę o niezawodne pojazdy do transportu budowlanego.
Transport budowlany – jakie stawia wymagania?
Do najpopularniejszych pojazdów ciężarowych wykorzystywanych na budowach należą wywrotki oraz beczki do mieszania cementu umieszczone na podwoziu auta. Muszą wytrzymać tysiące godzin pracy i potężne obciążenia. Właśnie dlatego to jeden z najbardziej solidnie skonstruowanych pojazdów. Transport materiałów budowlanych wymaga różnych rodzajów betoniarek i wywrotek, od pojazdów o niewielkiej pojemności, po specjalne skrzynie do wysypu materiałów i mieszarki do betonu umieszczone na kilku osiach. Podstawą bezpiecznej pracy jest stabilność działania nawet na najgorszych nawierzchniach, np. na błotnistej wiejskiej drodze. Ciężarówki do transportu budowlanego mogą różnić się np. prędkością załadunku i rozładunku, jak również wydajnością i ładownością.
Transport budowlany: wszechstronne auta z HDS
Inny rodzaj pojazdów, których wymaga transport budowlany, to samochody ciężarowe z HDS. Rozwinięcie tego enigmatycznego skrótu to Hydrauliczny Dźwig Samochodowy, który zwykle montowany jest w części ładunkowej. Żurawie mogą być montowane na platformach, jak również na wywrotkach, autach skrzyniach i innych pojazdach. Bez HDS ciężko wyobrazić sobie transport budowlany. Auta z żurawiem są bardzo funkcjonalne i znakomicie sprawdzą się nie tylko przy przewozie elementów konstrukcyjnych, prefabrykatów, czy stali. Opcja zamiany haka na czerpaki lub chwytaki umożliwia zastosowanie aut również w innych gałęziach gospodarki, np. w pracach leśnych.