Skip to main content

Aby firma zajmująca się przewozem działała sprawnie i była w stanie się rozwijać, musi dysponować flotą niezawodnych samochodów ciężarowych. Wybór nie jest łatwy, ponieważ na rynku funkcjonuje kilkanaście marek wyspecjalizowanych w ich produkcji? Na którą z nich postawić?

Odpowiedź jest prosta – zalety ciężarówek Mercedes-Benz sprawiają, że to właśnie propozycje tego producenta warto wybrać, jeżeli chce się mieć pewność, że nie będzie kłopotów w trakcie ich eksploatacji. Jakie to cechy? Wyjaśniamy – przeczytaj i dowiedz się tego!

Czy Mercedesy to dobre samochody?

Zanim wymienimy wszystkie pozytywne cechy ciężarówek Mercedes-Benz, warto przypomnieć, że jest to jednak z najstarszych firm działających w branży motoryzacyjnej. Została założona w 1880 roku i po dziś dzień dostarcza klientom na całym świecie zarówno samochody osobowe, jak i ciężarowe, półciężarowe, a także autobusy. Ma również na swoim koncie wiele pojazdów koncepcyjnych, a w jej studiach projektowych wciąż opracowywane są koncepcje usprawnienia życia kierowcom.

Jakie zalety ciężarówek Mercedes-Benz należy wymienić w pierwszej kolejności? Ponieważ wszyscy szanujemy pieniądze, na piedestał należy postawić przede wszystkim ekonomiczność. Producent dba o to, aby wszystkie wykorzystywane do produkcji jego pojazdów części miały najwyższą jakość, co przekłada się na wolniejszą eksploatację. W efekcie – awaryjność jest bardzo niska, zaś sama ciężarówka poza regularnymi przeglądami nie wymaga innych czynności naprawczo-konserwacyjnych. Na tym jednak nie koniec – opracowane przez inżynierów MB silniki cechuje optymalizacja w wykorzystaniu paliwa, pozwalająca na redukcję kosztów w tym zakresie. Przy wieloletniej eksploatacji umożliwi to zaoszczędzenie większych sum, które można przeznaczyć na inne firmowe cele. 

Kolejną odpowiedzią na pytanie, dlaczego warto kupić ciężarówkę Mercedes-Benz, jest sam komfort jazdy, tak istotny dla każdego kierowcy. Niezależnie od wybranego modelu można spodziewać się przestronnej kabiny, w której nawet najdłuższa podróż będzie bardzo wygodna. Samo prowadzenie ułatwiają liczne systemy wspomagające, współpracujące z systemami bezpieczeństwa. W efekcie podnosi się nie tylko komfort, ale również bezpieczeństwo podczas jazdy.

Jaki model Mercedesa warto kupić? 

ciężarówki mercedes na postojuCzy warto kupić ciężarówkę Mecedes-Benz? Zdecydowanie, ponieważ każdą z nich nie tylko cechują doskonałe parametry techniczne i komfort prowadzenia, ale również istotny jest fakt, że producent przygotował modele przeznaczone do innych zastosowań. Przykładem takiej różnorodności może być autoryzowany serwis MB Poznań Trucks, w którym znaleźć można ciężarówki dalekobieżne, przeznaczone do transportu budowlanego oraz transportu dystrybucyjnego.

Mercedes-Benz Arocs to pojazd do zastosowań na placach budowy i robót ziemnych. Wzięto pod uwagę specyficzne warunki w takich sytuacjach, dlatego nie tylko sama konstrukcja ciężarówki jest wzmacniania, ale również dostępne są opcjonalne, dodatkowe osłony reflektorów, silnika, chłodnicy oraz głównego zbiornika paliwa. Stanowią one zabezpieczenie przed pyłami, które unoszą się w miejscu prac. Kierowca ma do dyspozycji System MirrorCam, poprawiający widoczność i zwiększający bezpieczeństwo, a także wygodny, automatyczny system zmiany biegów.

Actros łączy w sobie wszystkie najlepsze cechy ciężarówek Mercedes-Benz. Jest to pojazd do przewozów dalekobieżnych, który naszpikowano rozwiązaniami wpływającymi na komfort (w tym 31,1-calowy, multimedialny kokpit z kolorowym wyświetlaczem) i bezpieczeństwo oraz wyposażono w programy jazdy umożliwiające wydajne oszczędzanie paliwa. Napędzają go niezawodne silniki Euro VI, dostępne w czterech pojemnościach skokowych. 

Atego to ciężarówka przeznaczona do transportu dystrybucyjnego. Dlaczego warto kupić ciężarówkę Mercedes-Benz z tej właśnie linii? Głównym powodem jest jej uniwersalność oraz mnogość wariantów do wyboru, co pozwala na wybranie najlepiej dopasowanego kokpitu i kabiny do indywidualnego użytkownika. Sprawdzi się w każdej sytuacji!

Dlaczego Mercedes-Benz? 

Mercedes-Benz to firma, która nie waha się wprowadzać najnowszych technologii do swoich pojazdów ciężarowych. Potrzeby klienta stoją u niej na najwyższym miejscu, dlatego odpowiedź na pytanie ciężarówki Mercedes-Benz czy warto kupić może być tylko jedna – jak najbardziej. To inwestycja, która posłuży przez długie lata do transportu, a w tym okresie nie tylko możesz mieć pewność, że nie będzie problemów z nabytym pojazdem, ale także tego, że dzięki zakupowi zaoszczędzisz.

A gdzie kupić samochody ciężarowe? Autoryzowany serwis MB Poznań Trucks to dobre miejsce nie tylko z powodu fachowości sprzedawców, ale także prostej metody zakupu z minimum formalności. Jak to wygląda? Dowiedz się tego – skontaktuj z MB Poznać Trucks już dzisiaj!