Działalność związana z transportem towarów wymaga solidnych pojazdów. Gwarantują one sprawny, terminowy przewóz dóbr i wywiązywanie się na czas z zawartych umów. Od wielu lat jedną z najbardziej godnych zaufania marek, jeśli chodzi o ciężarówki, jest Mercedes-Benz –  producent znany z solidnej jakości wykonania. Nabycie jego pojazdu dla firmy stanowi inwestycję w długie lata eksploatacji, a co za tym idzie – pewny zwrot kosztów. Ciężarówka pracuje na siebie i zysk firmy.

Nowe samochody ciężarowe Mercedes-Benz

MB Poznań oferuje sprzedaż samochodów ciężarowych Merceses-Benz zarówno dla istniejących firm, jak i tych, które dopiero rozpoczynają swoją działalność na szlakach handlowych. Począwszy od 2007 roku, jesteśmy autoryzowanym dealerem pojazdów tej marki. Sprzedaż ciężarówek odbywa się w naszym salonie, który mieści się w oddziale ulokowanym w Komornikach koło Poznania, tuż przy autostradzie A2. Na naszej stronie możesz znaleźć mapkę pokazującą dokładną trasę dojazdu.

Oferta i możliwości MB Poznań

Znajdziesz tu nowe samochody ciężarowe do transportu dalekobieżnego, dystrybucyjnego oraz budowlanego. Sprzedaż samochodów ciężarowych w Poznaniu prowadzimy już od kilkunastu lat. Dało nam to doświadczenie i znajomość lokalnego rynku, co pozwoliło zbudować silny i kompetentny zespół specjalistów. Składa się on z sześciu doradców handlowych (w tym trzech certyfikowanych), specjalisty ds. systemu Fleetboard, wydawcy pojazdów i dwóch osób zajmujących się marketingiem i administracją. Kierownikiem zespołu sprzedaży samochodów ciężarowych jest Dawid Stawicki.

Zespół odpowiedzialny za sprzedaż ciężarówek służy wszystkim zainteresowanym fachową radą i pomocą. Nasi eksperci doradzą Państwu w wyborze i konfiguracji pojazdu odpowiadającego dokładnie na potrzeby Państwa firmy na dogodnych warunkach finansowych. Dzięki MB Poznań możesz dowiedzieć się o nowatorskich rozwiązaniach zastosowanych przez producenta i zrozumieć, w jaki sposób wpływają na komfort oraz bezpieczeństwo jazdy samochodu. Jeśli macie Państwo jakieś pytania, nasz zespół z przyjemnością na nie odpowie.

MB Poznań prowadzi sprzedaż ciężarówek z minimum formalności, dlatego nowe samochody ciężarowe szybko trafiają do naszych Klientów. Aby poznać aktualną ofertę, warunki zakupu oraz inne możliwości, zachęcamy do kontaktu osobistego, telefonicznego lub mailowego.

Interesują Państwa samochody ciężarowe? MB Poznań jest salonem, któremu można zaufać. Z naszej oferty skorzystały dziesiątki klientów, co stanowi tego najlepszy dowód. Mamy nadzieję, że dołączycie Państwo do nich.

szef sprzedaży MB Poznań
Kontakt:

Dawid Stawicki

Szef Sprzedaży Samochodów Ciężarowych
tel.: +48 61 658 20 00
tel.kom.: +48 782 999 112

Godziny otwarcia:
 • poniedziałek 9-17
 • wtorek 9-17
 • środa 9-17
 • czwartek 9-17
 • piątek 9-17

Transport dalekobieżny

Mercedes-Benz Actros

Poznaj nasze ciężarówki – Mercedes Actros to nowość na rynku pojazdów przeznaczonych do przewozów dalekobieżnych. Łączy w sobie wszystko, co najlepsze – ekonomiczność, bezpieczeństwo, komfort i zaawansowaną technologię. Spośród dostępnych na rynku ciężarówek Mercedes wyróżnia go niespotykana dotąd innowacyjność. W miejscu tradycyjnych lusterek ma zainstalowany system MirrorCam, który wyświetla widok z kamer na dwóch ekranach w kabinie. Dzięki tej modyfikacji kierowca zyskuje lepszy widok na całą naczepę i może obserwować otoczenie z wnętrza pojazdu, np. nocą podczas przerwy.

Najbardziej innowacyjna ciężarówka na rynku posiada dodatkowo wiele innych udogodnień zwiększających bezpieczeństwo. Mowa tutaj między innymi o systemie Active Brake Assist 5, oferowanym w wersji standardowej. Nie brakuje także innowacji ekonomicznych (np. system Predictive Powertrain Control) oraz zapewniających komfort użytkowania (m.in. multimedialny kokpit z kolorowym wyświetlaczem o wielkości 31,1 cm).

Chcąc dowiedzieć się więcej na temat Actrosa, wystarczy odwiedzić stronę smartruck.mercedes-benz.pl. Zachęcamy do umówienia się na jazdę próbną naszym SmartTruckiem, czyli demonstracyjnym pojazdem z salonu MB Poznań, aby na własnej skórze przekonać się o wyjątkowości nowej ciężarówki Mercedes-Benz.

Najważniejsze zalety:

 • Bogate wyposażenie bezpieczeństwa w wersji standardowej: system stabilizacji jazdy, Active Brake Assist 5, asystent wspierania koncentracji oraz utrzymania pasa ruchu, funkcja Follow-me-Home
 • Active Drive Assist, który zwiększa wydajność i komfort jazdy
 • System automatycznej kontroli odległości wyposażony w funkcję Stop-and-go, asystent rozpoznający znaki drogowe i martwe pole, Active Sideguard Assist, elektroniczny hamulec ręczny, system stabilizacji jazdy naczepy
 • Mirror Cam, poprawiający widoczność i zwiększający poziom bezpieczeństwa
 • Oszczędne i niezawodne silniki Euro VI, dostępne w czterech pojemnościach skokowych
 • 12-stopniowy, zautomatyzowany system zmiany biegów oraz oś zoptymalizowana pod kątem położenia
 • Programy jazdy umożliwiające oszczędzanie paliwa
 • 31,1-calowy, multimedialny kokpit z kolorowym wyświetlaczem
 • Komfortowy, 7-strefowy materac wykonany z zimnej pianki, opcjonalnie dostępny jest także materac PremiumComfort

Transport dystrybucyjny

Mercedes-Benz Atego

Altego to specjalista w dziedzinie lekkich transportów dystrybucyjnych o wadze 6,5-16 ton. Atrakcyjny cenowo, ekonomiczny, cechuje się wyjątkowym komfortem i niezawodnością niespotykaną dotąd w segmencie pojazdów ciężarowych.

Najważniejszą zaletą Altego, ciężarówki Mercedes-Benz jest niezwykle szerokie spektrum zastosowań. Dzięki aż trzem wariantom kokpitu oraz czterem wersjom kabin można idealnie dopasować ją do charakteru użytkowania. W zależności od rodzaju zleceń transportowych – dłuższych dystansów lub dystrybucji miejskiej, istnieje opcja wyboru jednego z dwóch rodzajów kabiny – typu L bądź typu S.  Każda z nich wyposażona jest w ergonomiczne wnętrze, mnóstwo praktycznych schowków oraz wygodne miejsce dla kierowcy.

Ten model Mercedes-Benz wyróżnia się na tle innych pojazdów ciężarowych również pod względem ekonomii. Za sprawą technologii oszczędzania paliwa pozwala zachować równowagę między ceną a całkowitymi wydatkami na eksploatację.

Osoby chcące osobiście przekonać się o zaletach Altego serdecznie zapraszamy do MB Trucks. Można go u nas zobaczyć na własne oczy, a także przetestować wybrane samochody ciężarowe. Poznań to miasto, w którym się znajdujemy, ale mile widziani są także klienci z pozostałych rejonów Polski.

Najważniejsze zalety:

 • Niezawodne, paliwooszczędne silniki rzędowe (4- oraz 6- cylindrowe), które przy niskich obrotach silnika osiągają wysoki moment obrotowy oraz spełniają wszystkie wymogi podyktowane przez normę Euro VI
 • Dwie dostępności klas pojemności skokowej i aż siedem klas mocy, począwszy od 156 km (115 kW) po 299 km (220 kW)
 • Duża moc hamulca silnikowego, opcjonalnie High Performance Engine Brake
 • Elektroniczny system hamulcowy wyposażony w ASR, ABS, Actve Brake Assist oraz blokadę przeciwko staczaniu się ciężarówki
 • System stabilizacji jazdy, asystent świateł do jazdy dziennej i pasa ruchu, zwiększające poziom bezpieczeństwa
 • Automatyczny system zmiany biegów PowerShift3 w standardzie, posiadający zoptymalizowane programy jazdy
 • Różne skrzynie biegów: 6-,8- i 9-stopniowe, mające na celu zoptymalizowanie eksploatacyjne ustawień układu napędowego
 • Unowocześniona aerodynamika
 • Kokpit dostępy w trzech wersjach
 • Cztery warianty kabiny kierowcy, do wyboru w opcji L ClassicSpace oraz S ClassicSpace
 • Wiele możliwości przyłączania zabudowy i integrowania z nią pojazdu, kilka wariantów zawieszenia

Transport budowlany

Mercedes-Benz Arocs

Arocs (18-14 ton) jest przystosowaną do wymagań placu budowy propozycją od marki Mercedes. Ciężarówki te cechuje wyjątkowa wytrzymałość – z piachem, kamieniami, brudem, radzą sobie doskonale. Dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii są wydajne, silne i odporne na uszkodzenia.

Moc Arocsa objawia się już na pierwszy rzut oka. Widać ją choćby po optymalnie zaprojektowanych pod kątem użytkownika kabinach. Mają odporną, wytrzymałą i solidną konstrukcję, która zwraca uwagę nowoczesną stylistyką.

Istnieją aż trzy możliwości wyboru kokpitu dla tej ciężarówki Mercedes, wyposażonej w wielofunkcyjną kierownicę, automatyczny system zmiany biegów (PowerShift 3) i wygodne fotele. Aby zwiększyć komfort pracy kierowcy, producent oferuje także dodatkowe udogodnienia: unikalną łączność sieciową czy inteligentne wyposażenie, takie jak elektroniczny hamulec ręczny czy kamera MirrorCam.

Serdecznie zapraszamy zainteresowanych modelem Arocs do salonu MB Trucks Poznań.  Oferujemy sprzedaż samochodów ciężarowych po atrakcyjnej cenie i na korzystnych warunkach, dlatego warto spotkać się naszym doradcom handlowym, aby omówić szczegóły współpracy.

Najważniejsze zalety:

 • Wytrzymałe kabiny kierowcy, o konstrukcji przystosowanej do przewozu materiałów budowlanych (maks. wysokość wnętrza wynosi 1,99 m)
 • Kabiny kierowcy dostępne w dwóch szerokościach: 2300 mm oraz 2500 mm, a także długościach: 1700 mm (typ S), 2000 mm (typ M), 2300 mm (typ L)
 • Do wyboru trzy warianty tunelu silnikowego albo płaska podłoga
 • Trzyczęściowy zderzak wyposażony w narożniki ze stali, chroniące przed uszkodzeniami
 • Dodatkowe zabezpieczenia: reflektorów, silnika, chłodnicy, głównego zbiornika paliwa dostępne opcjonalnie
 • System MirrorCam, poprawiający widoczność i zwiększający bezpieczeństwo
 • Komfortowe fotele z szerokim zakresem regulacji oraz wyjątkowo dużym siedziskiem
 • Układ ogrzewania o szybkiej reakcji, układ wentylacji wyposażony w funkcję regulacji powietrza i układ wykorzystujący ciepło resztkowe
 • Opcjonalnie klimatyzacja bądź klimatyzacja automatyczna, dodatkowe ogrzewanie wodne oraz klimatyzacja postojowa
 • Indywidualnie rozszerzalny, obszerny system schowków, zawierający wiele praktycznych półek
 • Szeroki wybór urządzeń radiowych, multimediów oraz systemów nawigacji dla ciężarówek Mercedes na życzenie

 

Sprzedaż samochodów ciężarowych – skorzystaj z naszej oferty!