Skip to main content

Planujesz zakup nowej ciężarówki marki Mercedes? Konfigurator pojazdu ciężarowego i busa pozwała szybko i łatwo dopasować parametry nowego samochodu do Twoich potrzeb. Sprawdź, jak szeroki zakres możliwości zapewnia personalizacja ciężarówki i busa Mercedes.

Czym jest personalizacja ciężarówki?

Personalizacja ciężarówki Mercedes (lub busa) umożliwia dopasowanie samochodu do swoich potrzeb. Rozwiązanie to pozwala określić m.in. kolor lakieru, rodzaj tapicerki, wybór jednostki napędowej i skrzyni biegów, ładowność oraz wymiary przestrzeni ładunkowej, czy wyposażenie wpływające na komfort i bezpieczeństwo jazdy. Dzięki konfiguratorom dostępnym na stronach internetowych Mercedesa personalizacja ciężarówki i busa to łatwa czynność. Pamiętaj, że zawsze możesz skorzystać z fachowej wiedzy naszych sprzedawców.

Przeczytaj także:

Co oferuje konfiguracja Mercedes Sprinter Furgon lub Tourer?

Sprinter to praktyczny i niezawodny bus marki Mercedes. Konfigurator tego modelu w wersji ciężarowej Furgon lub osobowej Tourer zapewnia szeroki zakres personalizacji pojazdu. Oba warianty pojazdu oferowane są w trzech wersjach wyposażenia i właśnie od wyboru modelu rozpoczyna się konfiguracja Mercedes Sprinter:

  • Base – podstawowy wariant zapewnia komfortowe wyposażenie, do którego zaliczają się m.in. podgrzewane i elektrycznie składane lusterka boczne, kamera cofania, system multimedialny MBUX 10,25” i aktywny asystent utrzymania pasa i hamowania.
  • Pro – wyższy wariant wyposażenia zawiera elementy z wersji Base oraz m.in. półautomatyczną klimatyzację, większy zbiornik paliwa o pojemności 93 l oraz asystenta ruszania pod górę.
  • Select – najwyższa wersja wyposażenia oferuje w standardzie m.in. reflektory w technologii LED z asystentem świateł drogowych, komfortowy fotel kierowcy z podparciem odcinka lędźwiowego i regulowanym podłokietnikiem, a także skórzaną kierownicę i dźwignię zmiany biegów.

Niezależnie od wybranej wersji dostawczego Mercedesa personalizacja może zostać wzbogacona o elementy wyposażenia dodatkowego oferowanego w pakietach części do ciężarówek (np. pakiet zimowy lub dla palących) lub pojedyncze elementy dotyczące np. komfortu, łączności lub bezpieczeństwa.

Wybór silnika, skrzyni biegów i rodzaju napędu stanowi kolejny etap konfiguracji Mercedesa Sprinter. Model w wersji elektrycznej występuje w dwóch wariantach mocy: 136 i 204 KM, a napęd przekazywany na tylne koła za pośrednictwem automatycznej skrzyni biegów. Większy zakres personalizacji zapewnia napędzany olejem napędowym Mercedes dostawczy. Konfigurator umożliwia wybór pomiędzy manualną a automatyczną skrzynią biegów oraz między napędem na tylną oś lub na wszystkie koła. W zależności od przeznaczenia pojazdu możliwy jest wybór czterech wariantów mocy: 114, 150, 170 i 190 KM.

Personalizacja busa pod względem wymiarów przestrzeni ładunkowej daje wiele możliwości. Model dostępny jest z normalnym lub podwyższonym dachem. W drugim przypadku wysokość przestrzeni ładunkowej jest większa o 0,35 m i wynosi 2,05 m. Z kolei długość części ładunkowej może wynosić od 3,2 do aż 5 m, a jej szerokość od 1,75 do 1,8 m. W efekcie pojemność ładunkowa Mercedesa Sprinter Furgon może liczyć od 9 do 16 m3, a ładowność pojazdu w zależności od wersji wynosi od 800 do 3000 kg.

Przeczytaj także:

Jakie możliwości daje konfiguracja Mercedes Sprinter w wersji z podwoziem do zabudowy?

Mercedes Sprinter w wersji podwozie do zabudowy z pojedynczą kabiną to często wybierany model przez firmy świadczące krajowy i międzynarodowy transport drogowy. Samochód zasilany jest olejem napędowy i oferowany jest w takich samych wariantach mocy, skrzyni biegów oraz wyposażenia jak Furgon dostawczego Mercedesa. Konfigurator zawiera natomiast jedną istotną różnicę w postaci możliwości wyboru przedniego napędu. Model oferowany jest także w wersji z podwójną kabiną, która może pomieścić nawet 7 osób razem z kierowcą.

Jeśli chodzi o wymiary pojazdu, to długość auta może wynosić od 6 do 7,2 m. Dostępne są także dwa warianty szerokości: 2,0 i 2,2 m. Dopuszczalna masa całkowita modelu może wynosić 3,5 lub 5,5 t. Personalizacja busa pozwala także na wybór zabudowy ciężarowej (np. międzynarodowa, chłodnicza lub skrzyniowa), wzmocnionych osi i zawieszenia pneumatycznego.

Konfiguracja Mercedes Actros – zakres personalizacji jest bardzo szeroki

Ciężarówki Mercedesa z serii Actros oferowane są w wielu wariantach. Ciągniki siodłowe można dowolnie konfigurować od podstaw. Pierwszym etapem jest wybór silnika zasilanego olejem napędowym. Oferowane są jednostki napędowe o mocy od 238 KM do 625 KM. Konfiguracja Mercedes Actros zapewnia szeroki wybór kabin w wariantach wielkości S, M oraz L, które różnią się szerokością, wysokością i wymiarami tunelu środkowego. Co istotne dostępne są także wersje z zupełnie płaską podłogą. Wybierając ciężarówkę Mercedes, personalizacja może dotyczyć także zawieszenia pneumatycznego tylnej osi, rodzaju ramy oraz rozstawu osi.

Konfigurator ciężarówek zawiera także dwa specjalne warianty ciągników siodłowych Actros:

  • Volumer – wersja zoptymalizowana pod względem pojemności ładunkowej. Dzięki niskiej ramie, odpowiednim oponom i elementom zawieszenia możliwe jest uzyskanie przestrzeni ładunkowej o wysokości wynoszącej 3 m.
  • Loader – wersja o ładowności zwiększonej od ok. 100 do ok. 600 kg w porównaniu do standardowych wariantów modelu Actros.

jak skonfigurować mercedesaMercedes Actros oferowany jest również w wersji podwozie ciężarowe. Konfiguracje pojazdów różnią się od siebie dopuszczalną masą całkowitą, ilością osi oraz napędem. Oferowane wersje to:

  • 18-tonowa z napędem 4×2,
  • 25-tonowa z napędem 6×2,
  • 25-tonowa z napędem 6×2 lub 6×4 oraz dwoma osiami skrętnymi,
  • 26-tonowa z napędem 6×2 lub 6×4.