Skip to main content

Samochód ciężarowy to rzecz niezbędna, gdy prowadzi się działalność spedycyjną. Firma musi dysponować co najmniej jednym pojazdem tego typu i musi on spełniać wszelkie wymogi powiązane ze specyfiką danego biznesu. Gdzie kupić samochody ciężarowe, aby mieć pewność, że wszystko będzie w najlepszym porządku?

Nie tylko odpowiadamy na to pytanie, ale też doradzamy, na co zwrócić uwagę podczas zakupu. Dzięki temu dowiesz się nie tylko tego, gdzie kupić samochód ciężarowy, ale również jak dobrać najlepszy. Przeczytaj i podejmij właściwą decyzję!

Samochody ciężarowe na sprzedaż – jakie powinny być?

Sprzedaż samochodów ciężarowych to szeroka gałąź biznesu, która oferuje pojazdy mające różne gabaryty oraz odmienne rozwiązania technologiczne. Wiele uznanych marek producentów samochodów ma w swoim portfolio pojazdy ciężarowe. Z tych najbardziej znanych można wymienić MAN, DAF, Volvo czy Mercedesa. 

Wszystkie samochody ciężarowe na sprzedaż mają swoje parametry, na które koniecznie trzeba zwrócić uwagę. Są to:

  • rodzaj pojazdu – ciągnik, do zabudowy, ciężarowo-osobowy, z furgonem, specjalny;
  • ładowność – może wynosić od 0,5 tony do nawet 24 ton; 
  • długość pojazdu;
  • masa całkowita – od 3,5 do 12 ton.

Jaki samochód ciężarowy kupić? To zależy przede wszystkim od rodzaju prowadzonej działalności. Mogą być to pojazdy do transportu budowlanego, dalekobieżnego czy dystrybucyjnego. Jeśli dasz w internecie, czy gazecie ogłoszenie typu kupię samochód ciężarowy, wówczas z pewnością otrzymasz wiele propozycji związanych z nabyciem modelu używanego. W takiej sytuacji należy koniecznie zwrócić uwagę na takie parametry, jak przebieg, obecność śladów rdzy, sprawność klocków hamulcowych, sprzęgła itp.

Ale znacznie lepiej postawić na pojazd nowy, co do którego masz pewność, że jesteś pierwszym właścicielem. Wówczas możesz spodziewać się po nim pełnej wydajności, a co za tym idzie – bezpieczeństwa i komfortu jazdy. A gdzie kupić samochód ciężarowy dobrej marki oraz gdzie znajdziesz wybór, pozwalający na znalezienie idealnie dopasowanego do potrzeb prowadzonej przez Ciebie działalności?

Postaw na samochody ciężarowe sprawdzonej marki

czerwona ciężarówka mercedesaMB Poznań to firma, która zajmuje się sprzedażą i serwisem samochodów ciężarowych marki Mercedes Benz. Dlaczego warto postawić właśnie na nie? Przede wszystkim dlatego, że firma ta jest klasą samą w sobie, która od dekad cieszy się zaufaniem wszystkich kierowców. Na miejscu znajdziesz doradców, którzy pomogą Ci w wyborze oraz konfiguracji pojazdu najlepiej dopasowanego do Twoich potrzeb – dotyczy to zarówno samego transportu, jak i możliwości finansowych. Dzięki temu dowiedz się, jaki samochód ciężarowy kupić, aby było to zarówno praktyczne, jak i całkowicie opłacalne.

Oferowane przez markę Mercedes Benz samochody ciężarowe na sprzedaż dysponują nowatorskimi rozwiązaniami technologicznymi, mającymi znaczący wpływ na bezpieczeństwo jazdy oraz jej komfort. A ponieważ MB Poznań prowadzi cały proces sprzedaży przy minimum formalności, jej salon to najlepsze miejsce, gdzie kupić samochody ciężarowe.

Ponadto MB Poznań jako oficjalny dystrybutor Mercedesa dysponuje częściami zamiennymi do wszystkich pojazdów marki w ofercie. Dlatego w przypadku usterki lub stłuczki nie będzie problemu z wymienieniem odpowiednich elementów, co pozwoli na szybkie przywrócenie ciężarówki do optymalnego stanu i pełnej sprawności. 

Na jakie samochody ciężarowe warto zwrócić uwagę?

Ponieważ już wiesz, gdzie kupić samochód ciężarowy i jakiej marki, warto dowiedzieć się, jakie modele są szczególnie polecane. Tutaj można wskazać trzy pojazdy:

  • Mercedes Actros – przeznaczony do przewozów dalekobieżnych. Zamiast lusterek ma zainstalowany system MirrorCam, wyświetlający obraz z kamer na dwóch ekranach w kabinie. Dzięki temu ma doskonały widok na całą naczepę;
  • Mercedes-Benz Atego – pojazd do lekkiego transportu dystrybucyjnego, ma aż trzy odmienne warianty kokpitu, a ciekawą innowacją jest technologia pozwalająca na duże oszczędności w zużyciu paliwa;
  • Mercedes-Benz Arocs – pojazd do transportu materiałów budowlanych, który jest również odporny na warunki specyficzne dla placu budowy (kurz, pył itp.). W tym celu ma dodatkowe zabezpieczenia reflektorów, silnika, chłodnicy, głównego zbiornika paliwa.

To tylko przykład czego, co ma dla Ciebie MB Poznań. Jeśli masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z nami osobiście, mailowo lub telefonicznie już dzisiaj!