Skip to main content

Coraz większa liczba kierowców sięga po rejestratory jazdy. To nie kwestia chwilowej mody. Niezawodne kamery do ciężarówki pomagają w ograniczeniu liczby wypadków, obniżeniu kosztów kolizji, a także zwiększają bezpieczeństwo i widoczność na drodze. Zaawansowana kamera do ciężarówki pozwalają wręcz na stały, nieprzerwany monitoring pojazdu. Istnieje wiele modeli kamer, które zapewniają rozmaite opcje, w pełni wykorzystujące możliwości tych urządzeń. Zatem jaki wideorejestrator wybrać do ciężarówki?

Po co kamera w samochodzie ciężarowym

Kamery nagrywające to, co dzieje się przed i za pojazdem są niezbędne w dłuższych trasach, ale także w codziennej jeździe. Nie inaczej jest w przypadku samochodów ciężarowych. Kamera do ciężarówki zwiększa pewność kierowcy, gwarantuje materiał dowodowy w sytuacjach spornych, a także korzystnie wpływa na bezpieczeństwo pojazdu w trakcie postoju. Zarówno w razie kolizji, jak i aktów wandalizmu, czy groźby ukarania mandatem za niepopełnione wykroczenie, kamery do ciężarówki to sprawdzona ochrona kierowców i przewoźników. Warto zainwestować również w systemy bezpieczeństwa w ciężarówkach Mercedes Benz. Niestety obfita oferta na rynku nie ułatwia zakupu, a nadmiar modeli utrudnia podjęcie decyzji. Jaka kamera do samochodu ciężarowego?

Jakie są rodzaje kamer?

Cztery najpopularniejsze rodzaje wideorejestratorów to klasyczny, bezprzewodowa kamera cofania do ciężarówki, a także model z nawigacją oraz z podglądem w lusterku. Pierwszy z nich to ten najczęściej spotykany w autach osobowych. Najczęściej przyczepia się go po wewnętrznej stronie szyby, a służą temu specjalne przyssawki. Niewielki rozmiar i łatwość montażu gwarantuje komfort korzystania, jednak takie urządzenia niekoniecznie sprawdzą się w ciężkich pojazdach z zabudowaną kabiną. Typowe kamery do ciężarówek posiadają podgląd cofania i umieszczane są z tyłu pojazdu, a łączą się bezprzewodowo. Dodatkowo oprócz kamery cofania do ciężarówki istnieje możliwość zainstalowania kamer bocznych, co sprawdza się zwłaszcza w pojazdach wielonaczepowych. Wideorejestrator z nawigacją to oszczędność miejsca. Połączenie GPS i kamery to polecany monitoring do ciężarówki, który nie zasłania szyby kolejnymi gadżetami. Ostatni rodzaj wideorejestratora wygląda i działa jak lusterko samochodowe, ale jednocześnie nagrywa obraz z przodu i z tyłu. Jaka kamera do ciężarówki?

Jaka kamera cofania do ciężarówki?

ciężarówka z kamerą w trasieO ile w aucie osobowym bez problemu można zainstalować kamerę wsteczną w kabinie, to w przypadku ciężarówek sprawa jest poważniejsza. Z racji na rozmaite typy pojazdów ciężarowych warto wybrać zestawy kamer do ciężarówek, które zapewniają monitoring jak najszerszego obszaru wokół auta. To klasyczne kamery samochodowe, jak również kamery boczne, kamery cofania montowane z tyłu pojazdu, kamery wsteczne nagrywające wnętrze kabiny, a także kamery umieszczane na naczepie lub plandece. Właściwości kamer do ciężarówek, na jakie warto zwrócić uwagę to możliwość nagrywania bez przerwy, nie tylko podczas jazdy, ale również w trakcie postoju. Taka funkcja zapewni materiał dowodowy np. w wypadku uszkodzeń auta w wyniku działania wandali, jak również w razie kradzieży ładunku. Kamery do ciężarówki powinny zapewniać połączenie komórkowe w czasie rzeczywistym, nieprzerwanie nagrywać, a także pozwalać na analizę obrazu z kilku wideorejestratorów naraz. Sprawdź szeroką ofertę kamer i części do ciężarówek w MB Poznań.

Jaki rejestrator jazdy do ciężarówki?

Kolejna ważna sprawa to pojemność przechowywania nagranego materiału. Karty microSD i inne karty pamięci posiadają określone zasoby przestrzeni i nie zezwalają na nieprzerwane nagrywanie otoczenia pojazdu. Rozwiązaniem są kamery do ciężarówki podłączone do sieci. Dzięki temu zapis trafia do „chmury” i nie zapycha kart pamięci. Dodatkowo, połączenie wideorejestratora z „chmurą” zabezpiecza zapis przed utratą w wyniku awarii karty, jej zniszczenia lub zagubienia. Ważne jest więc, aby kamera do ciężarówki posiadała Wi-Fi. Tym samym wideorejestrator to stały monitoring do ciężarówki, co jest szczególnie istotne zwłaszcza dla przewoźników. Takie rozwiązanie zabezpieczy przed wymuszeniami odszkodowania. Nowe ciężarówki Mercedes wyposażone w najnowszą technologię znajdziesz w MB Poznań. Polecamy zapoznać się z ofertą na stronie!

Jaki jest najlepszy wideorejestrator?

Niezależnie od tego, do jakiego pojazdu poszukujemy kamery, kluczową kwestią jest jej rozdzielczość. Im wyższa jakość zarejestrowanego obrazu, tym mocniejszy dowód w sądzie lub ubezpieczalni. W razie kolizji lub spornej kwestii niezwykle ważne jest odczytanie np. numerów rejestracyjnych innego pojazdu. Zatem należy postawić na Full HD, obiektyw szerokokątny i płynność powyżej 30 klatek na sekundę. Aby nagrania z kamerki były dobrze naświetlone, należy zainwestować w przysłonę o wartości f/1.8 lub f/1.6. Z kolei w razie częstych podróży nocą warto pomyśleć o zakupie kamery na podczerwień, która wyłapie np. zwierzęta przebiegające przez nieoświetloną drogę.