Skip to main content

Przestoje spędzają sen z powiek wielu przewoźnikom, spedytorom i kierowcom. W końcu samochód zarabia tylko wtedy, gdy jeździ. Najlepszym antidotum na kłopoty związane z przestojami jest usprawniona organizacja transportu. Mercedes-Benz Uptime to cyfrowe rozwiązanie, które pozwala unikać nieplanowanych przestojów i gwarantuje zwiększenie efektywności pracy floty transportowej. Rezultat to większe oszczędności, mniejsze wydatki i sprawniejsze auta. Na czym polega organizacja transportu w oparciu o Mercedes-Benz Uptime?

Jak pokonać przestoje? Na czym polega organizacja transportu?

Często zdarza się, że transport towarów zostaje przerwany bądź wstrzymany z powodu braku sprawnych pojazdów. To koszmar dla wszystkich uczestników procesu logistycznego. Przestoje ciężarówek powodują straty z powodu braku możliwości realizacji zleceń. Generują koszty związane z likwidacją skutków wypadków, awarii, usterek, uszkodzeń, a także zwykłych napraw. W konsekwencji rosną koszty operacyjne, pogarsza się reputacja firmy. Jest jednak sposób, by uniknąć takiego scenariusza. Odpowiedź przynosi usprawniona organizacja i zarządzanie w transporcie. Jednym z elementów optymalizacji kosztów transportowych są systemy telematyczne Mercedes Benz. Te nowoczesne rozwiązania mają na pokładzie zazwyczaj głównie nowe samochody ciężarowe, jak np. auta z oferty MB Poznań, sprawdź już dziś! Poznaj zalety innowacyjnej usługi Mercedes-Benz Uptime.

Co to jest Mercedes-Benz Uptime?

Oto rozwiązanie, które gwarantuje jazdę bez zmartwień. Mercedes Uptime opiera się na inteligentnej komunikacji sieciowej między pojazdem, firmą transportową, a serwisem Uptime Mercedes Trucks. Narzędzie na bieżąco raportuje stan techniczny pojazdu, diagnozuje problemy, które mogą wystąpić w najbliższym czasie oraz zaleca podjęcie konkretnych czynności. Dzięki temu przewoźnik wie, kiedy może spodziewać się usterki bądź awarii i jednocześnie może im wcześniej zapobiec. Uptime Mercedes zapobiega unieruchamianiu ciężarówki w wyniku nagłej awarii. Pozwala także zaplanować wizyty w serwisie wtedy, gdy będzie to potrzebne. Jednocześnie łatwiej jest utrzymać pojazdy w gotowości do jazdy, co wpływa na bardziej efektywną eksploatację posiadanej floty i wzrost wydajności. A to czynniki decydujące o terminowej realizacji zleceń i zadowoleniu klientów, co w konsekwencji zwiększa rentowność firmy. Mercedes Uptime to znakomite narzędzie organizacji transportu dla każdego przewoźnika.

Jak działa Mercedes-Benz Uptime?

jak zminimalizować przestojeZdalna kontrola opiera się na systemach telematycznych, czyli tej samej technologii, którą wykorzystuje np. GPS. Telediagnoza statusu systemów pojazdu pozwala wykryć miejsca, gdzie występuje zagrożenie awarią. Zebrane dane wysyłane są na serwer, gdzie w kilka sekund zostają zanalizowane. Na podstawie informacji zbieranych przez Mercedes Uptime, usługa sugeruje konkretne rozwiązania, jakie powinno się wprowadzić w celu usunięcia zagrożenia. Dzięki połączeniu w czasie rzeczywistym z obsługą klienta, w razie krytycznej awarii kierowca i przewoźnik zostanie poinformowany o konieczności działania. Jeżeli na drodze wystąpi np. przeciek układu paliwowego, doradcy z obsługi klienta Mercedes-Benz Uptime pomogą umówić jak najszybszą wizytę w warsztacie. Co ważne, miejsce naprawy będzie dostosowane do aktualnej lokalizacji auta, również w ruchu międzynarodowym. Innowacyjna usługa informowania o zbliżających się awariach pomoże zmniejszyć koszty operacyjne i usunąć usterki oraz przestoje w pracy ciężarówek.

Ekonomiczne zarządzanie ryzykiem

Mercedes-Benz Uptime przydaje się nie tylko w razie awarii, ale również przy organizacji zwykłych przeglądów technicznych. Oczywiście wszystko w oparciu o system informatyczny dostępny z każdego miejsca na świecie za pośrednictwem sieci. Przeczytaj, co to jest fleetboard. Gdy zbliża się data, kiedy kończy się aktualny przegląd, wybrany przez kierowcę lub przewoźnika serwis skontaktuje się w celu umówienia terminu prac. Usługa telediagnozy pozwala na lepszą organizację transportu i przeprowadzenie analiz technicznych wtedy, gdy ciężarówka nie jest zatrudniona przy przewozie ładunków. W ten sposób planowanie wizyt w serwisie i prac warsztatowych można połączyć z organizacją transportu. Mercedes-Benz Uptime pozwala zaoszczędzić nie tylko czas. Jak wynika z danych firmy, w pojazdach wyposażonych w ten system zredukowano o połowę nieplanowane postoje w serwisie. Mniejsze koszty, lepsza kontrola stopnia zużycia pojazdów i bardziej efektywne wykorzystanie posiadanych zasobów – oto Mercedes-Benz Uptime.