Skip to main content

Od kilku lat obserwujemy modę na samochody elektryczne. Nawet osoby niezainteresowane tematem motoryzacji mogą wymienić pojazdy Tesla jako przykład aut napędzanych w ten sposób. Ale samochody elektryczne to nie tylko samochody osobowe. Istnieją również ciężarówki  tego typu i to właśnie ich możliwościom przyjrzymy się w poniższym tekście.

Czym ciężarówka elektryczna różni się od zwykłej? Jakie pojazdy tego typu dostępne są obecnie w sprzedaży i na które postawić? Odpowiadamy na te pytania – przeczytaj i zobacz, czy taka ciężarówka to rozwiązanie nadające się dla Ciebie!

Ciężarówka elektryczna – czy warto na nią postawić?

Zacznijmy od tego, że silnik elektryczny jest rozwiązaniem, które zostało wprowadzone z powodu rosnącej świadomości dotyczącej ochrony środowiska naturalnego. Napęd tego typu nie emituje spalin do atmosfery, przyczyniając się do zachowania czystości powietrza, a także pracuje ciszej w porównaniu do tradycyjnych spalinowców. Elektryczne samochody ciężarowe to alternatywa dla pojazdów wyposażonych w silnik diesla lub benzynowy. Nie używają paliw, a korzystają z energii elektrycznej, dzięki której ładują napędzający silnik akumulator.

Co istotne – ładowanie może odbywać się również w trakcie użytkowania pojazdu. Mechanizm rekuperacji, który ma m.in. ciężarówka elektryczna Mercedes eEconic, pozwala na odzyskiwanie energii podczas hamowania. Trafia ona do akumulatora, dzięki czemu zostaje on zasilony, co przekłada się na wydłużenie czasu działania na jednym ładowaniu. Nie jest to może perpetuum mobile, ale można powiedzieć, że rozwiązanie zmierza w takim właśnie kierunku.

Każda ciężarówka elektryczna Mercedes to wydajność i wygoda

ładowarka ciężarówek elektrycznychPonieważ Mercedes Benz to jeden z liderów rynku motoryzacji, nie może dziwić fakt, że nie tylko wprowadził ciężarowe samochody elektryczne jako jeden z pierwszych na rynku, ale mają one również liczne innowacje, podnoszące zarówno wydajność, jak i komfort użytkowania każdego pojazdu. Jakie konkretnie są zalety ciężarówek elektrycznych Mercedes Benz?

Jako przykład może posłużyć nam każda ciężarówka elektryczna z linii eActros, będącej sztandarowym pojazdem producenta w dziedzinie elektryków. Została ona wyposażona w akumulator litowo-jonowy o pojemności wynoszącej aż 448 kWh. Dzięki temu ciężarówka elektryczna zasięg ma szacowany na odległość nawet 400 km – i to wyłącznie na jednym ładowaniu! Ponadto przy najwydajniejszej pracy jej silnik pracuje z głośnością wynoszącą zaledwie 60 decybeli.

W połączeniu z faktem, że to pojazd bezemisyjny, może wjeżdżać do obszarów miejskich wyłączonych z ruchu pojazdów spalinowych. Umożliwia to realizowanie dostaw nawet w nocy. Ciężarówka elektryczna Mercedes pomyślana została także pod kątem maksymalnego komfortu dla kierowcy – kabina została wyciszona w taki sposób, że – w porównaniu ze zwykłą ciężarówką – odczuwalny poziom głośności jest mniejszy o ponad połowę. Ponadto dzięki silnikowi elektrycznemu zmniejszony zostaje poziom drgań. Nawet długa trasa nie będzie tak męcząca, jak w przypadku klasycznej ciężarówki.

Ciężarówka elektryczna – czy warto na nią postawić?

Firma transportowa, w której flocie pojawi się ciężarówka elektryczna Mercedes, zyskuje na kilka sposobów. Po pierwsze – znacząco ogranicza koszty związane z paliwami, których ceny w ostatnich latach raptownie wzrastały. Po drugie – pomaga to w budowaniu marki. Chodzi nie tylko o samo korzystanie z pojazdu Mercedes Benz, co już samo w sobie świadczy o solidności firmy. Atutem jest napęd elektryczny. Jego wykorzystywaniem pokazuje się dbałość o środowisko naturalne i proekologiczność prowadzonej działalności.

Po trzecie – ciężarówka elektryczna jest znacznie mniej awaryjna. Nie wymaga również tak częstego serwisowania, jak spalinowa. Po czwarte wreszcie – Mercedes przygotował cały ekosystem dla swoich pojazdów elektrycznych. Obejmuje on między innymi eConsulting, wyznaczanie optymalnych, uwzględniających stacje ładowania tras, a także praktyczne mechanizmy zarządzania flotą. Każda ciężarówka elektryczna Mercedes to wejście do świata wygody i usprawnień!

Zobacz ciężarówki elektryczne Mercedesa na żywo

MB Trucks Poznań to autoryzowany partner firmy Mercedes Benz. Dysponujemy jej elektrycznymi ciężarówkami, dzięki czemu możesz u nas na miejscu przekonać się o wszystkich ich zaletach. Jeśli zatem zastanawiasz się, nad tym, co potrafi ciężarówka elektryczna i czy warto w nią zainwestować, skontaktuj się z nami telefonicznie lub drogą mailową i umów na wizytę już dzisiaj!